Ai záchr. zkoušky

Uplynulý víkend byl celý ve znamení zkoušek. Aischa v sobotu nastoupila ve společnosti dalších patnácti psů na náročnou, ve vyšším stupni zařazenou záchranářskou zkoušku RH-TA, speciál pachovné práce-vyhledávání v sutinách. 

Již od rána bylo velké vedro a zkoušky se díky dlouhotrvajícím přejezdům na plochy a stopy dalších psů velmi protahovaly .Až za pravého poledne se nastupovalo na dovednost na překážkách. Zde si Aischa vedla velmi dobře a dostala se do první pětky přezkušovaných psů. Následovala poslušnost, hodně těžká, která navíc musela být provedena naprosto přesně jak psem, tak psovodem. Obsahovala chůzi u nohy, obraty, polohování, odložení vsedě, ve stoje, v leže, aport, plazení, průchod skupinou osob, dlouhodobé odložení a ještě několik dalších disciplín. Ai se velmi snažila, cvičila přímo ukázkově a vypracovala se na krásné druhé místo. V samotný podvečer se dostalo i na tuze oblíbenou práci Aischy, tedy na samotné záchranářské vyhledávání. To jí nesmírně baví a s neuvěřitelnými 198 body z 200 možných byla na speciálu suverénně nejlepší! Celkově shrnuto a sečteno, Aischa složila zkoušku na známku „velmi dobře“ s přepychovými dvěstěosmdesátišesti body, celkově druhá za fenou malého knírače, která ale má za sebou již několik mistrovství republiky a prostě „umí“. Udělala mi obrovskou radost!
A aby toho nebylo málo, v neděli jsme byly nahlášeny na canisterapeutické zkoušky, které se konaly v Jílovém u Prahy. Celý nedělní maraton disciplín, které zde byly zaměřeny především a hlavně na psychiku psa, Aischa zvládla bravurně a i tuto zkoušku s krásnými devadesátišesti body složila na výbornou.
Aischa má tedy již celkem šest výkonnostních zkoušek a jednu speciální. Dále ji však připravuji na sutinové jedničky v rámci NSŘ, na plochy dvojky, následně na dvojky sutiny, na podzim máme v plánu stopařské zkoušky. Již příští týden ale nastupujem na ZPU-1. Doufám, že se opět zadaří. Aischa je vyjímečně hodný, poslušný a pracovitý pes a pracovat s ní je radost. Doufám, že tyto vlastnosti předá svým štěňátkům, která se plánují na příští zimu. Zatím ale je ještě čas.

D. Hávová 

více foto ZDE!

 

 

     

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *