VRH „C“

ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ V NOVÝCH DOMOVECH

Níže po kliknutí  na „Breeders diary“ od naší skvělé chovatelky Moniky Tušanové můžete sledovat, jak se vše vyvíjí.

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

1. TÝDEN a 2. TÝDEN

První štěňátka jen pijí od maminky mléčko. Postupně přibývají na váze a většinu dne spinkají. Zuri se pečlivě stará. Je 5x denně krmena, aby měla dostatek mléka.

13.3 probíhá první odčervení štěňátek i maminky.

15.3 . Štěňátka se naučila v porodní bedně čůrat na podložky. Už začínají náznaky prvních her, štěkání a prozkoumávání bedýnky. V tomto týdnu začínají slyšet více a více zvuků.

19.3. Porodní bedna už jim je malá a štěňátka dostala větší výběh se spoustou hraček a pelíšků 🙂

3. TÝDEN

20.3. První příkrm skládající se z mletých lehce povařených prs, mrkve a kozího mléčka. Napoprvé se štěnda hned vrhla na misku a poctivě skoro vše spapala :-).

20.3.-28.3. Štěňátka se začínají pěkně otrkávat 🙂 Poznali čerstvý vzduch na balkóně a náramně se jim tam líbí. Jen by to počasí mohlo být trošku lepší. Je stále zima :-/. Příští týden se snad oteplí a vyrazíme autem na výlet. Jinak z jídla postupně přidáváme nové a nové věci. Kefíry, jogurty, jablka, hrušky, kiwi, různé druhy mas a vše zalité kozím mlékem. Už umí krásně čůrat na podložku a poznávají nové hračky, různé zvuky, bouchání atd. Každý den je tu návštěva a tak se krásné socializují jak na cizí lidi, tak děti. 27.3. byla štěnda také podruhé společně s maminkou odčervená.

4. TÝDEN

Celý čtvrtý týden byl pro štěňátka v režii poznávání nových věcí, zvířat, pachů a jídla. Využili jsme krásného počasí a vytáhli štěnda ven. Cestu autem  zvládla na jedničku. Jejich první krůčky venku byli skvělé a ve společnosti lidí, dětí a dalších psích kamarádů si to užili.  Všechna štěňátka na konci 4. týdne mají kolem 3.500g. Prospívají skvěle a baští 3x denně. Ráno masíčko (hovězí mleté, kuřecí prsa mletá, krůtí mleté, kuřecí žaludky mleté, treska mletá) + najemno nastrouhaná zelenina a kozí mléko, odpoledne jogurt/tvaroh/kefír s kozím mlékem a do toho nějaký kus ovoce a med a večer opět masíčko se zeleninou a kozím mlékem. Zuri kojí 3-4x denně.  Každý týden jim stříháme drápky, aby maminku neškrabala.

5. týden

Štěňátka se socializují jak se dá. Chodí pravidelně ven s jinými pejsky, dětmi i lidmi. Cesta autem v kennelce jim nedělá vůbec žádný problém. Maminka už kojí 1x denně a štěnda baští 4x denně maso, zeleninu, přílohy + mléčné příkrmy a vše zalité kozím mlékem. Také byl čas na další odčervení.

6.týden

Maminka už prakticky přestává kojit a dostává se zpět do formy. Štenda prospívají, na váze dobře přibírají, učí se na vodítku a poznávají nové věci. Také dostali od paní veterinářky včeličku a čipy. Vše zvládla naprosto skvěle.

7. týden

Maminka už nekojí a štěnda jsou tedy závislá jen na jídle, kterém jim 4x denně nachystám. Řádí jak ďasi a nejlépe se jim líbí venku. I přes nepřízeň počasí jezdí autem každý den ven.  Já se chystám pomalu na odchod mimísků a zažíná mi být smutno.  Coffee se chystá na operaci DS a všichni pevně věříme, že vše dobře dopadne. Pomalu chystám výbavičku, smlouvy a vše potřebné dokumenty.  20.4. jsme také měli kontrolu vrhu. Vše v pořádku, bez vážných vad krom DS.

8.týden

Nastal čas loučení… Štěňátka se postupně rozjela do nových domovů. Doma nám zůstala Chiku a Coffee, která úspěšně zvládla operaci DS a též půjde po týdnu do nového domova, kde už na ni netrpělivě čekají. Se všemi majiteli jsme ve spojení, cesta a někdy dlouhá proběhla bez komplikací a všechna štěňátka se mají v domovech skvěle. Tímto končí má role chovatele a Zuri role matky. Mějte se moji úžasňáci skvěle. Budete mi moc chybět, ale věřím, že se budete mít skvěle 🙂

………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Štěňátka budou odchována v domácím prostředí s maximální láskou a péčí. Budou zvyklá na lidi, děti, ruch domácnosti, na přepravní klec, auto, venkovní prostředí, budou vědět co je to obojek a vodítko atd. Předpoklad zdravých, vyrovnaných a sportovně nadaných povah po rodičích. Celoživotní chovatelský servis samozřejmostí.

VRH „C“ – nar. 28.2.2021

 4 kluci /5 holek

FOTO ZDE!

C´ Chinue

8.37 hod. 522g standard

Coudy

8.45 hod. 492g standard

Cali

8.52 hod. 455g standard

C´ Rafiki

9.31 hod. 472g standard
Celesta 10.48 hod. 547g

standard

Coffee 11.12 hod. 480g

DS (operace)

Cebo 11.22 hod. 479g

standard

C´Chiku 13.03 hod. 516g

standard

Cairo 14.30 hod 532g

standard

 

Předpokládaný odběr štěňátek konec dubna, začátek května 2020!

Více foto obou rodičů ZDE!

Matka: TUSANI ZIMBA ZURI

Chovatel: Monika Tušanová (SK)
Majitel: Žaneta Havlíčková (CZ)

FB: ZDE!

Info: 66cm / 34kg, pšeničná barva, plný chrup, tmavé oči

RTG testy: HD 0/0, ED 0/0, LTV-neg, SA-neg, L7 (normální)

Zdraví: Alergie neg , zdravé srdce, štítná žláza neg.

Genetické testy:  DM: N/N po rodičích, JME čirý (bez nosiče), D-Locus D/D, Hemofilie -B čistá (bez nosiče), MH N/N po rodičích

Tituly: Junior šampion Maďarska, na výstavách vždy výborná viz ZDE!

Pracovní zkoušky: Nosework: UZ, NZ, pracovní kynologie: ZZO

Krevní linie Austrália/USA/UK/Evropa

Zuri pochází z velmi známé slovenské chovatelské stanice Tusani. Tuto chovatelskou stanici jsem si vybrala proto, že Monika Tušanová má dlouholeté zkušenosti s chovem a velmi dbá na zdraví a povahu svých odchovů. Byla jsem se na její úžasnou smečku několikrát podívat a byla jsem ohromena. Zuri pochází z velmi vyrovnaného vrhu 9 štěňátek. Vyrostla z ní důstojná, velmi dobře stavěná fenka s krásným pohybem, temperamentem a chutí do práce. Má nádhernou hlavu s tmavým okem. Je velmi oddaná své rodině a přátelům, v každodenním dni se setkává s různorodou smečkou kamarádů, kde není sebemenší problém a náznak agresivity. Ano dokáže si říci, že se jí něco nelíbí, k cizím lidem je někdy nedůvěřivá, ale přeci to je pravá povaha tohoto úžasného plemene.

Našim velkým koníčkem je coursing, nosework a sportovní kynologie. Práce nás velmi těší. Už od malička s ní trénuji formou shapingu a clickeru a tím pádem jsem u ní až do dospělosti udržela její chuť k práci. Předpokládám, že skvělou, vyrovnanou a energickou povahu Zuri a Azim předají budoucím štěňátkům a já udělám vše pro to, abych našla pro naše vymazlená klubíčka co nejlepší rodiny 🙂

Otec: COJOCHRIPA EREVU RAFIKI 

Chovatel: Cornelia Renczes (DE)
Majitel: Lenka Havlanová (CZ)

FB: ZDE!

Info: 67 cm / 39 kg, pšeničná farba, plnochrupý

RTG testy: HD 0/0, ED 0/0, OCD 0/0, LTV-neg, SA-neg, L7 (normální)

Zdraví: Alergie negativní, zdravé Srdce, štítná žláza neg.

Genetické testy: DM: N / N po rodičích, JME čirý (bez nosiče), D-Locus D / D, B-Locus B / BRidge-gen R / R ( dominantní homozygot)

Tituly: Interšampion CIB, Šampion České republiky, Šampion Polska, Šampion Chorvatska, Klubový šampion ČKRR, Klubový šampion KCHRR, Junior šampion České republiky

Pracovní zkoušky : Nosework: UZ, NZ, DZ, WZ – Master of Nosework Z,           U1, D1, N1

 

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

 OTEC:

 Cojochripa Erevu   Rafiki (import DE)

Adargo Zulaykha Leoridge Musafah (USA)
 Ella Saranga (CZ)
Cojochripa Dalila (DE) Abuya-Balou V.H. Maasjesfles (AUS/NL)
 Cojochripa Botswana Billy   (GE)
 MATKA:

 Tusani Zimba Zuri

Gunthwaite Jack Swagger (imp.UK) Tarujen Penzi (Finland)
 Gunthwaite Diamond Lil (UK)
 Tusani Red Rose (SK) Faira Arif Kamilifu (RUS)
 Tusani Extra Chilli (SK)