VRH „C“

ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ

Níže po kliknutí  na „Breeders diary“ od naší skvělé chovatelky Moniky Tušanové můžete sledovat, jak se vše vyvíjí.

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

1. TÝDEN a 2. TÝDEN

První štěňátka jen pijí od maminky mléčko. Postupně přibývají na váze a většinu dne spinkají. Zuri se pečlivě stará. Je 5x denně krmena, aby měla dostatek mléka.

13.3 probíhá první odčervení štěňátek i maminky.

15.3 . Štěňátka se naučila v porodní bedně čůrat na podložky. Už začínají náznaky prvních her, štěkání a prozkoumávání bedýnky. V tomto týdnu začínají slyšet více a více zvuků.

19.3. Porodní bedna už jim je malá a štěňátka dostala větší výběh se spoustou hraček a pelíšků 🙂

3. TÝDEN

20.3. První příkrm skládající se z mletých lehce povařených prs, mrkve a kozího mléčka. Napoprvé se štěnda hned vrhla na misku a poctivě skoro vše spapala :-).

20.3.-28.3. Štěňátka se začínají pěkně otrkávat 🙂 Poznali čerstvý vzduch na balkóně a náramně se jim tam líbí. Jen by to počasí mohlo být trošku lepší. Je stále zima :-/. Příští týden se snad oteplí a vyrazíme autem na výlet. Jinak z jídla postupně přidáváme nové a nové věci. Kefíry, jogurty, jablka, hrušky, kiwi, různé druhy mas a vše zalité kozím mlékem. Už umí krásně čůrat na podložku a poznávají nové hračky, různé zvuky, bouchání atd. Každý den je tu návštěva a tak se krásné socializují jak na cizí lidi, tak děti. 27.3. byla štěnda také podruhé společně s maminkou odčervená.

4. TÝDEN

Celý čtvrtý týden byl pro štěňátka v režii poznávání nových věcí, zvířat, pachů a jídla. Využili jsme krásného počasí a vytáhli štěnda ven. Cestu autem  zvládla na jedničku. Jejich první krůčky venku byli skvělé a ve společnosti lidí, dětí a dalších psích kamarádů si to užili.  Všechna štěňátka na konci 4. týdne mají kolem 3.500g. Prospívají skvěle a baští 3x denně. Ráno masíčko (hovězí mleté, kuřecí prsa mletá, krůtí mleté, kuřecí žaludky mleté, treska mletá) + najemno nastrouhaná zelenina a kozí mléko, odpoledne jogurt/tvaroh/kefír s kozím mlékem a do toho nějaký kus ovoce a med a večer opět masíčko se zeleninou a kozím mlékem. Zuri kojí 3-4x denně.  Každý týden jim stříháme drápky, aby maminku neškrabala.

………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Štěňátka budou odchována v domácím prostředí s maximální láskou a péčí. Budou zvyklá na lidi, děti, ruch domácnosti, na přepravní klec, auto, venkovní prostředí, budou vědět co je to obojek a vodítko atd. Předpoklad zdravých, vyrovnaných a sportovně nadaných povah po rodičích. Celoživotní chovatelský servis samozřejmostí.

VRH „C“ – nar. 28.2.2021

 4 kluci /5 holek

FOTO ZDE!

červená

8.37 hod. 522g standard

sv.modrý

8.45 hod. 492g standard?

tm. růžová

8.52 hod. 455g standard

hnědý

9.31 hod. 472g standard
fialová 10.48 hod. 547g

standard

oranžová 11.12 hod. 480g

DS (operace)

sv. zelený 11.22 hod. 479g

standard

sv. růžová 13.03 hod. 516g

standard

tm. zelený 14.30 hod 532g

standard

 

Předpokládaný odběr štěňátek konec dubna, začátek května 2020!

Více foto obou rodičů ZDE!

Matka: TUSANI ZIMBA ZURI

Chovatel: Monika Tušanová (SK)
Majitel: Žaneta Havlíčková (CZ)

FB: ZDE!

Info: 66cm / 34kg, pšeničná barva, plný chrup, tmavé oči

RTG testy: HD 0/0, ED 0/0, LTV-neg, SA-neg, L7 (normální)

Zdraví: Alergie neg , zdravé srdce, štítná žláza neg.

Genetické testy:  DM: N/N po rodičích, JME čirý (bez nosiče), D-Locus D/D, Hemofilie -B čistá (bez nosiče), MH N/N po rodičích

Tituly: Junior šampion Maďarska, na výstavách vždy výborná viz ZDE!

Pracovní zkoušky: Nosework: UZ, NZ, pracovní kynologie: ZZO

Krevní linie Austrália/USA/UK/Evropa

Zuri pochází z velmi známé slovenské chovatelské stanice Tusani. Tuto chovatelskou stanici jsem si vybrala proto, že Monika Tušanová má dlouholeté zkušenosti s chovem a velmi dbá na zdraví a povahu svých odchovů. Byla jsem se na její úžasnou smečku několikrát podívat a byla jsem ohromena. Zuri pochází z velmi vyrovnaného vrhu 9 štěňátek. Vyrostla z ní důstojná, velmi dobře stavěná fenka s krásným pohybem, temperamentem a chutí do práce. Má nádhernou hlavu s tmavým okem. Je velmi oddaná své rodině a přátelům, v každodenním dni se setkává s různorodou smečkou kamarádů, kde není sebemenší problém a náznak agresivity. Ano dokáže si říci, že se jí něco nelíbí, k cizím lidem je někdy nedůvěřivá, ale přeci to je pravá povaha tohoto úžasného plemene.

Našim velkým koníčkem je coursing, nosework a sportovní kynologie. Práce nás velmi těší. Už od malička s ní trénuji formou shapingu a clickeru a tím pádem jsem u ní až do dospělosti udržela její chuť k práci. Předpokládám, že skvělou, vyrovnanou a energickou povahu Zuri a Azim předají budoucím štěňátkům a já udělám vše pro to, abych našla pro naše vymazlená klubíčka co nejlepší rodiny 🙂

Otec: COJOCHRIPA EREVU RAFIKI 

Chovatel: Cornelia Renczes (DE)
Majitel: Lenka Havlanová (CZ)

FB: ZDE!

Info: 67 cm / 39 kg, pšeničná farba, plnochrupý

RTG testy: HD 0/0, ED 0/0, OCD 0/0, LTV-neg, SA-neg, L7 (normální)

Zdraví: Alergie negativní, zdravé Srdce, štítná žláza neg.

Genetické testy: DM: N / N po rodičích, JME čirý (bez nosiče), D-Locus D / D, B-Locus B / BRidge-gen R / R ( dominantní homozygot)

Tituly: Interšampion CIB, Šampion České republiky, Šampion Polska, Šampion Chorvatska, Klubový šampion ČKRR, Klubový šampion KCHRR, Junior šampion České republiky

Pracovní zkoušky : Nosework: UZ, NZ, DZ, WZ – Master of Nosework Z,           U1, D1, N1

 

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

 OTEC:

 Cojochripa Erevu   Rafiki (import DE)

Adargo Zulaykha Leoridge Musafah (USA)
 Ella Saranga (CZ)
Cojochripa Dalila (DE) Abuya-Balou V.H. Maasjesfles (AUS/NL)
 Cojochripa Botswana Billy   (GE)
 MATKA:

 Tusani Zimba Zuri

Gunthwaite Jack Swagger (imp.UK) Tarujen Penzi (Finland)
 Gunthwaite Diamond Lil (UK)
 Tusani Red Rose (SK) Faira Arif Kamilifu (RUS)
 Tusani Extra Chilli (SK)