20.7.2023

Dnes jsme byly na kontrolním sonu a potvrdila se nám březost!!! Společně s paní veterinářskou jsme dohromady spočítali 7 malých kuliček a jsem velmi zvědavá, kolik se jich nakonec narodí :-).

2022

Jak jistě většina z vás ví, doma nám zůstala nejuřvanější a nejakčnější růžová holčička Chiku :-). Roste nám do krásy a se Zuri tvoří dokonalou a sehranou dvojku.

Jelikož jsou pro mě holčičky velká součást života, tak se jim snažím věnovat na maximum. Absolvujeme min. jednou týdně výcviky poslušnosti, dále se věnujeme noseworku, coursingu, dogfitness, okrajově canicrossu (zatím se s Chiku sžíváme tak, aby mě pokud možno nezabila 😀 ).

Denně chodíme na procházky s naši psí smečkou, jezdíme na výcvikový tábor, s Chiku sem tam po výstavách, učíme se stále novým věcem a zkrátka si užíváme života plnými doušky.

Většinou všechny novinky aktualizuji na facebooku ZDE!

Vlevo Chiku (17měsíců), vpravo Zuri (5,5 roku).

4.2021

Všechna štěňátka jsou již v nových domovech. Bude se mi po nich stýskat, ale jak každý chovatel potvrdí, v období 7-8 týdne už je to velmi náročné a štěňátka potřebují individuální přístup od nových majitelů. Všem přeji hodně štěstí , lásky a pohody v nových rodinách a věřím, že se co nejdříve uvidíme na nějaké akci, nebo srazu 🙂

Doma zůstala nakonec růžová holčička Chiku, tak Zurči nebude smutno :-).

Štěnda 11. den

Po delší odmlce se hlásíme. Zuri před dvěma dny skončila na kapačkách s velkými bolestmi břicha, průjmem a dehydratací. Nevím, co to způsobilo, ale nahnala mi velký strach. Po dvou kapačkách nastalo zmírnění bolesti, ale průjem přetrvává.  Zkoušíme různé přípravky, které pomohou, tak snad něco konečně zabere. Dnes už se má maminka lépe, vrátilo se jí zpět mlíčko a začala trošku jíst. Zato štěnda se mají k světu. Začínají se snažit pomalu chodit, některá otevírají pomaličku očička, začínají se více projevovat a celkově prospívají i na váze. Snažila jsem se je nějak vyfotit, ale je to jak pytel blech 🙂 Nicméně alespoň pár foteček ZDE!

JSME NA SVĚTĚ :-)

A je to tu. Včera Zuri za neuvěřitelných 6 hodin dokázala porodit 9 krásných štěňátek (4 kluky/5holek) .  Jsem na ni pyšná. Vše šlo jak po drátkách.  Rodila ve všední den a to je značka ideál.  Zuri a já jsme značně vysílené, ale všichni včetně štěňátek v pořádku. Prosím o strpení na přidání info a fotek.  Zatím nás můžete sledovat na FB:-)

UŽ SE NÁM TO BLÍŽÍ :-)

Tak už se nám to blíží 🙂 Zuri odpočívá a připravuje se na porod. Zuri se dostává maximální péče, bedlivě ji střežím 24 hodin denně, vše mám nachystané a nic jiného mi nezbývá, než čekat.   Již nepřijímáme rezervace. Je obrovský zájem a tímto děkuji všem, kdo se o nás zajímá a sleduje nás převážně na FB.

BŘEZOST POTVRZENA!

Tak po 11 letech jsem se opět dočkala!!! Ten krásný pocit vidět na sonu malé oříšky 🙂 Oficiálně potvrzuji březost naší Zuri. Strašně se těším a věřím, že z tohoto spojení se narodí krásná a povahově vyrovnaná štěňátka 🙂 Zuri začíná mít ranní nevolnosti a co se týče jídla, tak je velmi vybíravá. Na vše jsem pečlivě nachystaná a mrazák praská ve švech několika druhy mas a kozího mléčka!!! Začnu vařit vývary a udělám vše, aby se měla Zuri i štěňátka v bříšku  co nejlépe.

Krytí

Tak jsme se dočkali a máme nakryto❣ Zuri a Rafiki si padli na první pohled a vše proběhlo hladce a bez násilí 😁 Rafiki je úžasný, krásný, velmi milý a hodný pes a jsem moc ráda, že mi Lenka umožnila toto úžasné spojení. Moc se k sobě hodí i typově a budeme doufat, že příroda vše zařídí a dočkáme se krásných štěňátek 🥰

Zuri si dává na čas :-)

Jelikož mi zájemci, kteří mají u nás zarezervovaná štěňátka netrpělivě píšou, vkládám sem příspěvek. Zuri si dává na čas a stále je v procesu rozhárávání. Prosím tedy o strpení a jak jsem slíbila, všem zájemcům dám včas vědět přes e-mail, kdy pojedeme na krytí. Moc si cením velkého zájmu a to převážně o fenky, které mám zamluvené a již nadále na ně nepřijímám rezervace. Přeji všem příjemný adventní čas a děkuji, že jste trpěliví 🙂

ZURI

ZURI 5 měsíců


ZURI 4 měsíce
ZURI 17 týdnů
ZURI 16 týdnů
ZURI 15 týdnů
ZURI 14 týdnů
ZURI 13 týdnů
ZURI 12 týdnů
ZURI 11 týdnů

ZURI 10 týdnů


ZURI 9 týdnů
ZURI  8 týdnů

Přijímáme rezervace na štěňátka :-)

VÍCE ZDE!

Štěstí nám letos moc nepřálo. Jarní krytí jsem zrušila kvůli Covidu a náš plánovaný Azimek má zdravotní komplikace, tak jsem byla nucena hledat i jiného vhodného pejska a nakonec se povedlo. Pana úžasného Rafikiho.  Snad už to konečně vše klapne a na zimu se budeme těšit na štěňátka ❤ 

Zuri na Vánoce oslavila 3. narozeniny. Vyrostla z ní krásná psí dáma, dospěla, zmoudřela a já jsem se rozhodla, že by byla škoda, abych její skvělé vlastnosti nepředala dál. Pátrala jsem pro ni po dokonalém protějšku. Nejvíce mi záleží  na povaze. Se Zuri dělám hodně aktivit (obedience, nosework, agility, sportovní kynologie, dogtrekking atd.) a nezáleží nám tak na výstavách (i když i na poli výstavním jsme měli vždy úspěch), jako na společných chvílích, které nás obě baví. 

Po pečlivé úvaze jsem se  rozhodla sáhnout po psovi  – Cojochripa Erevu Rafiki.,  Je to pracovně vedený pes, který je na výstavním poli velice úspěšný, má skvělou nekonfliktní povahu, je energický, velmi milý a jako bonus má nádhernou hlavu a harmonickou stavbou těla. Tímto moc děkuji Lence Havlanové za umožnění zařadit Rafikiho do mého chovu. Postupně doplním informace o rodičích. Zatím pečlivě připravuji, plánuji a studuji (přeci jen od posledního vrhu uplynula dlouhá doba) a čekám, kdy Zuri začne hárat. Předpokládám, že říjen/listopad. Pak se jen modlit, ať nám mocná příroda dopomůže k dalším vytouženým štěňátkům.  Budu ráda, když se mi ozvete:-)

 

Valentýnský coursing Kuklík -1.místo

10.2.2018

Zuri si na svých prvních závodech vyběhala hned první místo. Opět holčička nezklamala a na to, že střapec viděla po druhé v životě, stal se z ní opravdu pravý coursingový šílenec. Všechny 3 běhy absolvovala čistě a bez chybiček a já pevně věřím a doufám, že jí toto šílenství vydrží i nadále. Děkujeme celému týmu RR sportu za super víkend 🙂